PTT MESSENGER`A NE OLDU?

Bir zamanlar Whatsapp’a rakip olarak gösterilen ve duyurulan PTT Messenger’a Ne Oldu? Bütün bilgileri ile makaleizde.

5 Şubat 2018 yılında bir bomba gibi medyaya giriş yapan PTT Messenger, Whatsapp’ın rakibi ve yerlisi olacaktı. Bakanlar kurulundan sonra tanıtılan PTT Messenger hayatımıza gireceği kesin gibi görülüyordu ancak şuan adı bile unutuldu peki bu süreçte neler oldu?

Dediğimiz gibi bakanlar kurulunda tanıtılan ve yerli bir marka olma adayı olarak PTT Messenger tanıtıldı. Şuan Google Play Store, App Store veya indirebileceğiniz bir uygulama bulunmuyor.

Uygulama adından söz ettirirken Android için apk yüklenebileceğini ve PTT Messenger’a resmi internet sitesi gibi düşünülen “http://messenger.ptt.gov.tr/apps” sitesi ortaya çıktı şuan bu siteye ulaşmak mümkün değil.

15 Mayıs 2018 yılında dönemin Ulaştırma Denizcilik Ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, PTT Messenger’a testlerinin tamamlandığını açıkladı.

Ancak bu günden beri ne bir açıklama, ne bir duyuru yapıldı. Bunun için açılan web site de kapatılması ile unutuldu.

Bunun gibi unutulan veya gündemden düşen ve tarih olan projeler bloğumuzda yer alacak okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Mikail Emre Ergün

Merhaba ben Mikail. Birçok blog sitesi yönettim ve bu işlere meraklı biriyim. Hala öğrenciyim ve Düzce`de okumaktayım. Yazdığım makalelerde hem eğelenceyi hem size bilgi vermeyi amaçlıyorum. Bizimle kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir