6 NİSAN KORONA SON DURUM!

Bildiğiniz gibi dünyayı etkisine alan ve de savaştan beter olan bir virüs belası ile uğraşmaktayız. Bunun bütün her şeye zararı bulunmakta. Şuan alınan büyük kararlardan iki tanesi 20 yaş altının ve 65 yaş üstünün sokağa çıkma yasağı. Bu yasakla birlikte çalışmayan sadece gezen grupların sokakta bu virüsü yaymalarına engel olmaya çalışıldı. Bu tedbirlere rağmen Türkiyemizde son durum ne? Kaç hastamız var? Bugün kaç test yapıldı? Bugün hayatını kaybeden vatandaş sayımız kaç? Gibi birçok sorunun cevabı makalemizde sitemize hoş geldiniz.

Evet dünyayı kasıp kavuran Korona virüsü ne yazık ki ülkemizi de sarmış bulunmakta. Hepimiz tedbirleri almaya çalışıyoruz ancak yinede bu çoğalış azalmamakta.

Bugün rakamları ise;

Test sayısı: 21.400

Vaka sayısı: 3.148

Vefat eden: 75

İyileşen hasta sayısı: 284

Bunun ile beraber toplam rakamlar ise;

Test sayısı: 202.845

Vaka sayısı: 30.217

Vefat eden: 649

İyileşen hasta sayısı: 1326

Sağlık bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda:

Günlük test sayımız yakında 30.000’i bulacak. İyileşen hasta sayımızdaki artış hızı devam ediyor. Artan test sayısına göre vaka sayısındaki artış düşük seyrediyor. Virüs, gücünü temas ortamından alıyor. Virüse bu fırsatı tanımayalım. Evde kalalım.

Dr. Fahrettin Koca

dedi.

Bu virüsün yayılmaması için evde kalmak önemli bir rol taşıyor. Hepimiz bunun bilincinde olup evlerimizde kalalım sizler için bütün bilgiler ve sıkılmamanız için biz burada olacağız takipte kalın.

www.mikailemreergun.com.tr

Mikail Emre Ergün

Merhaba ben Mikail. Birçok blog sitesi yönettim ve bu işlere meraklı biriyim. Hala öğrenciyim ve Düzce`de okumaktayım. Yazdığım makalelerde hem eğelenceyi hem size bilgi vermeyi amaçlıyorum. Bizimle kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir