Eczacıları Birliği’nden ‘MASKE’ Açıklaması

Eczanelerde maske satışının yasaklanmasıyla elinde maske kalan eczacıların durumu hakkında Türk Eczacıları Birliği Başkanı Erdoğan Çolak’tan açıklama geldi. Çolak, konu hakkında an itibarıyla bir bilinmezlik olduğunu söyledi. Çolak, eczacıların halka maske teminini sağlamak adına fahiş fiyatlardan maske almak zorunda kaldığını hatırlatarak, maske bedelini devletin sübvanse etmesinin son derece olumlu ve doğru bir yaklaşım olacağını belirtti.

Eczanelerde maske satışı yasaklandı. Vatandaşlar eczanelere gittiğinde maske satın alamayacak. Peki eczacıların elinde kalan maskeler ne olacak?

Türk Eczacıları Birliği Başkanı Erdoğan Çolak eczanelerde maske satışlarının yasaklanması hakkında sozcu.com.tr’ye açıklamalarda bulundu.

Çolak halk sağlığını önceleyen bir sağlık meslek örgütü olarak öncelikli taleplerinin; konuya ilişkin düzenlemenin ayrıntılarının, bir an evvel kamuoyuyla şeffaf bir şekilde paylaşılması olduğunu söyledi.

PTT ‘ den Bedava Maske ?

Ülkemizde corona virüsü salgını nedeniyle toplu ve kalabalık ortamlarda maske takılması zorunlu hale geldi. Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş. (USHAŞ) adıyla hizmet veren Sağlık Bakanlığı iştirakinin öncülüğünde ücretsiz maske dağıtımı yapılacağını duyurulmasının ardından vatandaşlar konu ile ilgili en güncel bilgileri araştırmaya başladılar. PTT, E-Devlet ve EPTTAVM aracılığı ile başvuru işlemleri yapılacak olan ücretsiz maske limiti 5 adet olup herkes temin edebilecek. Başvuruların daha sağlıklı olabilmesi adına dağıtımlar e-Devlet üzerinden sağlanacak olup maske temini 65 yaş üzeri ve 20 yaş altı vatandaşlarını kapsamıyor. Buna göre; ücretsiz maske takip sorgulama nasıl yapılır? PTT ücretsiz maske ne zaman ve kaç günde gelir? İşte en güncel bilgiler!

Her vatandaşa haftalık toplamda 5 adet olmak üzere verilecek olan ücretsiz maske ile ilgili detaylar yakından takip ediliyor. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan ve e-Devlet ile PTT üzerinden gerçekleştirilecek işlemler doğrultusunda verilecek olan maske başvurusunun nasıl yapıldığı vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Hal böyle olunca ücretsiz maske siparişi nasıl verilir, maskeler ne zaman kaç günde gelir gibi soruların yanıtları aranmaya başlandı. Buna göre; ücretsiz maske takip sorgulama ile adım adım maske başvurusu nasıl yapılır?

https://maske.epttavm.com/


Ordaki Boş Yerleri Doldurun

#EVDEKAL

Bu Sureçle Evde Kaymaya Devam ET!

Mikail Emre Ergün

Merhaba ben Mikail. Birçok blog sitesi yönettim ve bu işlere meraklı biriyim. Hala öğrenciyim ve Düzce`de okumaktayım. Yazdığım makalelerde hem eğelenceyi hem size bilgi vermeyi amaçlıyorum. Bizimle kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir