Eba Ders Saatleri Değişti!

Korona virüs nedeniyle başlatılan uzaktan eğitim sürecine bilindiği gibi TRT EBA TV`den devam ediliyor. Etkileşim olarak da EBA.gov.tr adresi kullanılıyor. Öğretmenlerin EBA üzerinden verediği ödevleri öğrenci interaktif olarak yapıyor.

EBA TV FREKANS BİLGİLERİ

EBA TV HD ve SD olmak üzere iki farklı yayın frekansından hizmet veriyor. İşte, o frekans bilgileri;

HD YAYIN frekans bilgileri:

Alış frekansı :12.084 MHz

Polarizasyon : Yatay (H)

Sembol oranı : 13.750
FEC : 2/3

HD (yüksek çözünürlüklü) EBA TV İlkokul HD, EBA TV Ortaokul HD, EBA TV Lise HD kanalları TURKSAT uydusu üzerinden 12084 MHz, Horizontal (Yatay), Sembol Oranı:13750 FEC:2/3 parametreleri ile yayınlanmaktadır. TKGS sistemine sahip olan uydu alıcılarda ya da uydu alıcılı TV’lerde EBA TV İlkokul HD 86. kanaldan, EBA TV Ortaokul HD 87. kanaldan, EBA TV Lise HD 88. kanaldan izlenebilir.

SD YAYIN frekans bilgileri:

Alış frekansı :11.916 MHz

Polarizasyon : Dikey (V)

Sembol oranı : 30.000

FEC : 3/4

SD (Standart çözünürlüklü) EBA TV İlkokul SD, EBA TV Ortaokul SD, EBA TV Lise SD kanalları TURKSAT uydusu üzerinden 1916 MHz, Vertical (Dikey), Sembol Oranı:30.000 FEC:3/4 parametreleri ile yayınlanmaktadır. TKGS (TURKSAT Kanal Güncelle Sistemi) sistemine sahip uydu alıcılarda ya da uydu alıcılı TV’lerde EBA TV İlkokul SD 89. kanaldan, EBA TV Ortaokul SD 90. Kanaldan, EBA TV Lise SD 91. kanaldan izlenebilir.

EBA TV SAATLERİ NERLER?

Mikail Emre Ergün

Merhaba ben Mikail. Birçok blog sitesi yönettim ve bu işlere meraklı biriyim. Hala öğrenciyim ve Düzce`de okumaktayım. Yazdığım makalelerde hem eğelenceyi hem size bilgi vermeyi amaçlıyorum. Bizimle kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir