DÜNYADA BİR İLK!

Bildiğiniz gibi korona kapsamında alınan kararlarda Bilim Kurulu adı verilen kurulun fikirleri alınıyordu. Artık Toplum Bilimleri Kurulu da günlük yaşam ve toplum ile ilgili detaylarda fikir verecek.

Sayın Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca basın toplantısında bu kurul hakkında;

Dünyada ilk ciddi tedbirlerin alınmaya başlanmadığı tedbirde örneği olmayan yapılanmaya gittik. Bunun ilk sonuçlarından biri Bilim Kurulu’nun oluşturulmasıdır. Tavsiye kararları ulusal politikamıza rehberlik etti.

Toplum olarak hastalığa karşı daha toplumsal ihtiyaçlar ortaya çıktı. Toplum Bilimleri adını verdiğimiz yeni bir kurul oluşturduk. Toplumsal öneriler getirecek, bize hayatı kolaylaştıracak tekliflerde bulunacak. Bu salgınla mücadelede dünyada tekdir.

dedi vede bunun ilk olmasını şöyle vurguladı;

Dünyada ilk ciddi tedbirlerin alınmaya başlanmadığı bir dönemde örneği olmayan yapılanmalara gittik. Bunun ilk sonuçlarından biri Bilim Kurulu’nun kurulmasıydı.

Tıp dünyasında 35 bilim adamının oluşturduğu bu kurul bilimsel temelli, yöntemli bir mücadele yürütmemize katkı verdi. Tavsiye kararları ulusal politikalara rehberlik etti. Bugün mücadelenin kapsamı genişlemiş oldu. Toplumsal konularda alınacak tavsiye kararlarına gerek duyuyoruz. Bu amaçla Toplum Bilimleri Kurulu adını verdiğimiz yeni bir kurul oluşturduk. Kurul, süreçle ilgili öngörü çalışmaları yapacak, toplumsal öneriler getirecek, nelerden kaçınmak gerektiğinin ötesinde hayatı kolaylaştırmaya yönelik tekliflerde bulunacak. Bu uygulama salgınla mücadelede dünyada ilktir

www.mikailemreergun.com.tr

Mikail Emre Ergün

Merhaba ben Mikail. Birçok blog sitesi yönettim ve bu işlere meraklı biriyim. Hala öğrenciyim ve Düzce`de okumaktayım. Yazdığım makalelerde hem eğelenceyi hem size bilgi vermeyi amaçlıyorum. Bizimle kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir