27 NİSAN KORONA SON DURUM!

Bugün 27 Nisan Pazartesi, 4 gün devam eden sokağa çıkma yasağının ilk günü. 4 gün boyunca 30 büyük şehir ve Zonguldak`da bulunan vatandaşlarımız evlerinde kaldı. Bu yasağa çoğunlukla uyan herkese teşekkür ederiz. Bu yasaklara uymak hayatımızın tekrar normale dönme sürecini kısaltacaktır. Her geçen gün iyileşme rakamımız artıyor ve bu bizi çok ümitlendiriyor. Sağlık personellerimizin üstün başarısı ve hassasiyeti ile biz bu virüsten kurtuluyoruz. Kurtulmamız artık daha kolay ama hiç yakalanmamak en iyisi bu yüzden tedbirleri elden bırakmayalım.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump sosyal medyaya bomba gibi oturan ve alay konusu ilan edilen insana dezenfekte enjekte edelim, yüzeylerdeki virsüsü saniyeler içinde yok ediyor sonuçta açıklamalarından sonra geri adım atıp “Kinaye yaptım” açıklamalarında bulundu.

Peki yeni raklamlar ne? Açıklandımı? Vefat sayımızda düşme var mı? İyileşen sayımız arttı mı? Son aktif vaka sayımız kaç? Test sayısında düşme varmı? Bunların hepsi makalemizde.

Test sayısı:20.143
Vaka sayısı:2.131
Vefat sayısı:95
İyileşen sayısı:4.651

Bununla birlikte toplam rakamlar aşağıdaki gibidir.

Test sayısı:918.885
Vaka sayısı:112.261
Vefat sayısı:2.900
İyileşen sayısı:33.791

Sağlık bakanımız Dr.Fahrettin Koca`nın sosyal medyadan yaptığı açıklamada şöyle;

Bir gün içinde iyileşen en yüksek hasta sayısına ulaştık. Temaslı sayısı ve temas ortamı azaldığı için, ihtiyaç duyulan test sayısında azalma bugün de devam etti. Yoğun bakım ve entübe hasta sayısında düşüş sürüyor. Bu başarıyı riske atmayalım.

Dr.Fahrettin Koca

YAZARIN YORUMU

Bir aradan sonra yorum kısmımız tekrar sizinle. Yasağın ardından vaka ve vefat sayımızda düşüş ve iyileşme sayımızda büyük bir artış var. İyileşen sayımız günlük vaka sayısını kapatmak ile kalmıyor ikiye katlıyor. Bu tabloyu görmek çok büyük mutluluk orada 0 yazan günleri görmek yakındır. Tedbiri elden bırakmayarak, kurallara uyarak, kendi kurallarımızı belirleyerek daha fazla önlemler alalım. Bu virüsten kurtulmak bize bağlı bu süreyi ne kadar kısaltırsak o kadar çabuk normal yaşantımıza döneriz. Tedbirli, temiz ve sağlıklı kalmalıyız. Virüsün bize zarar vermesine izin vermemeliyiz. Virüs güçlü olabilir ama biz her zaman daha fazla güçlü olacağız.

#EvdeKal

www.mikailemreergun.com.tr

Mikail Emre Ergün

Merhaba ben Mikail. Birçok blog sitesi yönettim ve bu işlere meraklı biriyim. Hala öğrenciyim ve Düzce`de okumaktayım. Yazdığım makalelerde hem eğelenceyi hem size bilgi vermeyi amaçlıyorum. Bizimle kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir