24 NİSAN KORONA SON DURUM!

Sokağa çıkma yasağının ikinci günündeyiz. Bu çıkma yasağının kapsamında vaka sayımızda düşüş hedefleniyor. Sağlık bakanımız Dr.Fahrettin Koca`nın “Umut göründü. Hilal göründü. Güzel günler yaklaşıyor.” açıklamaları ümit verdi.

Bugün Ramazan ayının 1. günü. Ramazan ayımız kutlu olsun. Ramazan`ın gelişi korona virüsü gidişi olmasını diliyoruz.

Korona virüs Dünya`yı kasıp kavuruyor. Amerika ve bazı ülkelerin morgları dolmuş ve seyyar morglar kurulmuş durumda. Bunun ülkemizde olmaması bu dönemin iyi yönetildiğinin bir işaretidir.

KORONA SON DURUM NE?

Ramazanın ilk, sokağa çıkma kısıtlamasının ikinci gününde merak edilen rakamlar aşağıdaki tabloda.

Test sayısı:38.351
Vaka sayısı:3.122
Vefat sayısı:109
İyileşen sayısı:3.246

Bugün ile toplam rakamlar da aşağıdadır.

Test sayısı:830.257
Vaka sayısı:104.912
Vefat sayısı:2.600
İyileşen sayısı:21.737

Sağlık bakanı Dr.Fahrettin Koca sosyal medya hesabından şunları söyledi,

Son 24 saat içinde taburcu olan hasta sayısı, bugüne kadar iyileşen toplam hasta sayısının yaklaşık %15’ini oluşturuyor. Taramada, erken tanı ve tedavide başarılıyız. BU NOKTADAN GERİ DÖNÜŞ OLMAMALI. Alınan sonuçlara tedbirle destek şart. Bize güç verin.

Dr.Fahrettin Koca

Tarım ve Orman Bakanımız, arkadaşım Bekir Pakdemirli ile bugün bir toplantı yaptık. Görüşmemizde, tedbirler, salgının tarım ve hayvancılık üzerindeki etkileri, normalleşme sürecinin koordinasyonu, önümüzdeki süreçte tarım üretiminin seyri ve gıda arz güvenliği ele alındı.

Dr.Fahrettin Koca

YAZARIN YORUMU

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte iyileşen sayımız günlük çıkan vaka sayısını geçmeye başladı. Bu bize gelecek açısından büyük bir ümit verdi ve böyle devam eder, günlük iyileşen sayımız artar ise toplam vaka sayımız günden güne düşer. Normal hayatımıza dönmemiz daha yakın olur. Bunun için tedbirleri uyguluyoruz ve evde kalıyoruz.

Mikail Emre Ergün

Merhaba ben Mikail. Birçok blog sitesi yönettim ve bu işlere meraklı biriyim. Hala öğrenciyim ve Düzce`de okumaktayım. Yazdığım makalelerde hem eğelenceyi hem size bilgi vermeyi amaçlıyorum. Bizimle kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir