23 NİSAN KORONA SON DURUM!

İlk Önce 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk bayramını kutlarım. Bu gün de sizlere korona virüs haberi verdiğim için üzgünüm. Bu tabloyu şeffaf bir şekilde paylaşmak bizim görevimiz.

Bugün 30 büyük şehir ve Zonguldak`da uygulanacak olan 4 günlük sokağa çıkma yasağının ilk günü. Bugün açıklanan rakamlarda düşüş olacak mı büyük merak konusu. Dün güzel bir düşüş yaşanmış bu burkuk da olsa bir umut vermişti. Bu umut bugünde devam edecek mi bunu göreceğiz.

Sağlık bakanımızın da açıkladığı hastanelerdeki doluluk oranı da diğer ülkelere oranla ümit verici.

100 bine yakın hastamıza rağmen vefat sayımız az. Çünkü hekimlerimiz tedavide başarılı. Yoğun bakım hasta sayımız az. Yatak doluluk oranı %30. Türkiye, salgında imkânlarının hepsine ihtiyaç duymuyor. Ölüm oranının düşüklüğü beklenen sonuç. Aksi için neden yok. GERÇEK BİZDEN YANA.

Dr.Fahrettin Koca

BUGÜN GÜNCEL RAKAMLAR NEDİR?

Bugün Dr.Fahrettin Koca sosyal medya ve canlı yayın üzerinden açıkladığı rakamlar aşağıdaki gibidir.

Test sayısı:40.962
Vaka sayısı:3.116
Vefat sayısı:115
İyileşen sayısı:2.014

Toplam sayılar da bugün ile beraber aşağıdaki gibidir.

Test sayısı:791.906
Vaka sayısı:101.790
Vefat sayısı:2.491
İyileşen sayısı:18.491

Dr.Fahrettin Koca sosyal medya hesabından şunları söyledi:

Bugün, dünden daha iyi durumdayız. Bu noktaya, biri bile tesadüfen yapılmamış toplam 791.906 testle geldik. Tanı konanların her birinin temaslı taraması ya yapıldı ya da devam ediyor. Alınan sonuca tedbirle destek şart. Bize güç verin.

Dr.Fahrettin Koca

YAZAR YORUMU

Bugün 23 Nisan ilk önce 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk bayramınızı kutlarım. Bugün gördüğünüz gibi rakamlar ümit verici düzeyde.İyileşen hasta sayımız günlük vaka sayısına yaklaşmaya başladı. Bu rakamın dahada artarak vaka sayısından fazla olmasını diliyoruz. Tahminlerimize göre de bu günler yakın. Bugün test sayısı 40 bin test sayısına karşın 3 bin 116 vaka tespit edilmiş durumda.

Mikail Emre Ergün

Merhaba ben Mikail. Birçok blog sitesi yönettim ve bu işlere meraklı biriyim. Hala öğrenciyim ve Düzce`de okumaktayım. Yazdığım makalelerde hem eğelenceyi hem size bilgi vermeyi amaçlıyorum. Bizimle kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir