22 NİSAN KORONA SON DURUM!

Bugün 22 Nisan 2020. Bayramın arifesindeyiz, şimdiden bütün çocukların 23 Nisan Çocuk Bayramını kutluyorum. Ne yazık ki bugün de sizlerle korona virüs son durumu değerlendireceğiz.

Son zamanlarda ülkemizin çoğu bu konuda çok ciddi ve önemsiyor. İçimizden ne yazık ki hala bu konuyu ciddiye almayıp kendi eğlencelerini sağlıklarından ve geleceklerinden daha önemli görenler var. Bu konu hafife alınabilecek bir konu değildir.

21 Nisan günü Düzce`de bir tekstil fabrikasında patronları olan S.Ö`nün doğum gününü kutlamak için kutlama düzenleyen saydığımız kadarıyla 19 çalışan ve bir patron sosyal mesafe, maske ve temas kuralları tamamen hiç sayılıp halay çekildi. Şaka gibi görünen manzara bir tekstil fabrikasında görüntülendi. Kendileri ne düşünüyor bilmiyorum ama bu yaptıklarının mantığı neydi? Tabi ki İl Jandarma ekipleri buna sessiz kalmadı. Toplam 15 kişiye 3.150 lira olmakla birlikte toplam 47 bin 250 türk lirası ceza yazıldı. Bu ceza bizce az ve caydırıcı değildir. Umarız böyle akıl ve mantık dışı manzaraları bir daha görmeyiz.

Bu yazıyı yazdığımız saatlerde Dr. Fahrettin Koca`nın açıkladığı rakamlar aşağıdaki gibidir.

Test sayısı:37.535
Vaka sayısı:3.083
Vefat sayısı:117
İyileşen sayısı:1.559

Toplam rakamlar bugün ile birlikte aşağıdadır.

Test sayısı:750.944
Vaka sayısı:98.674
Vefat sayısı:2.376
İyileşen saysısı:16.477

Ülkemizde vefat sayısının stabil bir halde olması güzel. Tabi ki verdiğimiz bir kayıp bile bizim için çok değerli. Şuana kadar vefat eden herkes için Allah`dan rahmet diliyoruz. Günlük vaka oranımızda düşüş sağladığımızı da tabloda gördünüz. Avrupa`ya oranla iyi gittiğimiz tablonun daha iyi bir hale gelmesini ümit ediyoruz.


Sağlık bakanımızın sosyal medyada yaptığı açıklamalar;

İstersek başarırız! Tarihimiz buna şahittir. Yeter ki düşünceli ve bilinçli hareket etmekten taviz vermeyelim. Ulaşacağımız güzel yarınlar bugün alınan tedbirler sayesinde olacaktır. Sorumluluklarımızı unutmayalım: Temas, Mesafe, İzolasyon.

Dr. Fahrettin Koca

YAZAR YORUMU,

Bu rakamlar bizim için bir ışık olabilir. Tabi ki tedbirleri arttırırsak bu bizim çabalarımızla ancak mümkün olabilir. 4 Gün uygulanacak olan 30 büyük şehir ve Zonguldak`da sokağa çıkma yasağın da bu rakamların çok düşmesini beklemekteyiz. Bu ancak sizin de çabanızla mümkün lütfen evde kalın, hayat eve de sığar.

www.mikailemreergun.com.tr

Mikail Emre Ergün

Merhaba ben Mikail. Birçok blog sitesi yönettim ve bu işlere meraklı biriyim. Hala öğrenciyim ve Düzce`de okumaktayım. Yazdığım makalelerde hem eğelenceyi hem size bilgi vermeyi amaçlıyorum. Bizimle kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir