19 NİSAN KORONA SON DURUM!

Nisan ayının bu güneşli günlerinde evde oturmak keyifli değil biliyoruz. Ama nice nisanlar nice yıllar için tedbir alıyoruz, bugün de evdeyiz. İzleyecek dizi kalmadıysa iyi haber bununla ilgili bir makaleyi bugün içinde www.mikailemreergun.com.tr`de bulabileceksiniz.

Dünyadaki güncel rakamlar 2 Milyon 350 bini geçti. Bugün güncel olarak 65 bin yeni vaka kayda geçti (19.19). Rakamlar eskisine oranla düşmekte sevindirici sayılmakta. Eğer her şey şuan gibi gider veya daha iyi bi iyileşme oranına ulaşmamız durumunda Ramazan Bayramı`ndan sonra normalleşme sürecine girebileceğimiz söyleniyor.

Dünyadaki rakamlarda günlük iyileşme rakamı günlük elde edilen vaka sayısının neredeyse üçte biri kadar bu rakamların ise tersine dönmesi gerekiyor normal yaşama dönebilmek için. Ancak bu günlerde ikinci dalganın gelebileceği, Japonya gibi ülkelerde ikinci dalganın daha ağır olacağı söyleniyor bu söylentiler ise korkutucu.

BUGÜN AÇIKLANAN VAKA SAYISI KAÇ?

Sağlık bakanı Dr.Fahrettin Koca`nın sosyal medya hesabından açıkladığı rakamlar aşağıdaki tablodadır.

Test sayısı:35.344
Vaka sayısı:3.977
Vefat sayısı:127
İyileşen sayısı:1.523

Toplam rakamları ise aşağıda verdik.

Test sayısı:634.277
Vaka sayısı:36.306
Vefat sayısı:2.017
İyileşen sayısı:11.976

DR.FAHRETTİN KOCA`DAN AÇIKLAMALAR!

Tedbirlere gösterdiğimiz özen meyvelerini veriyor. Biz günlük test imkanlarını artırırken, sorumlu davranışlarınız da yeni vaka sayılarını azaltacak. Sağlık ordumuza ve sağlık sistemimizin gücüne güvenin. Tedbiri elden bırakmayın.

Dr.Fahrettin Koca

YAZARIN YORUMU

Birkaç gündür yaptığımız yazarın yorumu kısmı artık tamamen bizlerle olacak. Eğer yanlış bir düşüncem var ise yorumlarda belirtiniz.

Bakanımızın da dediği gibi tedbirler meyvesini veriyor. Bu yüzden aldığımız tedbirleri bırakmamak, her zamankinden daha fazla tedbirli olmanın vakti. Gelecek ellerimizde bu fırsatı değerlendirelim.

Biz bu sayıların dahada iyiye gideceğine inanıyoruz. Tahminlerimiz iyileşme oranının artış gösterip vaka sayısının azalacağı yönünde. Bu sizlerle gerçek olabilir. Bu yüzden evde kalın, hayatta kalın.

www.mikailemreergun.com.tr

Mikail Emre Ergün

Merhaba ben Mikail. Birçok blog sitesi yönettim ve bu işlere meraklı biriyim. Hala öğrenciyim ve Düzce`de okumaktayım. Yazdığım makalelerde hem eğelenceyi hem size bilgi vermeyi amaçlıyorum. Bizimle kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir