18 NİSAN KORONA SON DURUM!

Korona virüs ile yeni bir gün daha. Gün geçtikce dünyada ki vaka ve vefat sayısı artıyor. Dünya da güncel vaka sayısı 2 milyon 300 bine dayandı. Vefat sayısı da 157bin civarlarında. İyileşme sayısı yarım milyonu geçmesi şuan iyi haber olabilecek tek şey.

Güncel olarak covid-19 için aşı bulduğunu idda eden Prof. Dr. Ercüment Ovalı hakkında sağlık bakanı Dr. Fahrettin Koca “Sözü edilen ilaç uluslararası bir ilaç firmasının patentli ilacı. İlaç ve aşı işi hem milli hem stratejik bir iştir. Sosyal medya üzerinden yapılmaz. Dünyada araştırmanın nasıl yapılacağı bellidir, sosyal medya üzerinden insanların umudu ile oynanamaz. Türkiye’de ruhsatlı ilacın Covid-19’da faydalı olduğuna dair klinik çalışmaların başladığını biliyoruz” bu açıklamayı yapmıştı.

Birçoğumuzun hayallerini yitirmesine sebep olmuştu bu açıklama. Keşke bu aşı gerçek olsa idi de bu virüsten kurtulsaydık.

BUGÜNÜN GÜNCEL TABLOSU NEDİR?

Sağlık bakanı Dr.Fahrettin Koca`nın sosyal medya hesabında duyurduyğu resmi rakamlar aşağıdadır.

Test sayısı:40.520
Vaka sayısı:3.783
Vefat sayısı:121
İyileşen sayısı:1.822

Toplam rakamlar da aşağıdaki gibi olmuştur.

Test sayısı:598.933
Vaka sayısı:82.329
Vefat sayısı:1.890
İyileşen sayısı:10.453

BAKAN KOCA`DAN AÇIKLAMALAR!

Şifa bulan hasta sayımız 10.000’in üzerine çıktı. Tedavide önemli üstünlüklerimiz var. Artan test sayımıza rağmen yeni eklenen vaka sayısında düşüş var. İki gücümüz var: Tedbir, tedavi. Gücümüzü kullanalım.

Dr.Fahrettin Koca

YAZARIN YORUMU

İyileşme sayısı 10 bin gibi güzel bir rakama dayandı. Her gün bin 500 üstünde iyileşme sayımız oldu. Bu rakamın yakın süreçte 2 bini geçeceğine inanıyoruz. Bu süreçten çıkmamız yakındır. Tedbirleri bırakmadan devam edelim, evde kalalım.

www.mikailemreergun.com.tr

Mikail Emre Ergün

Merhaba ben Mikail. Birçok blog sitesi yönettim ve bu işlere meraklı biriyim. Hala öğrenciyim ve Düzce`de okumaktayım. Yazdığım makalelerde hem eğelenceyi hem size bilgi vermeyi amaçlıyorum. Bizimle kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir