17 NİSAN KORONA SON DURUM!

Korona virüs dünyanın dört bir yanından can almaya devam ediyor. Dünyada neredeyse 1 milyon 200 bin seviyelerine dayandı. 560 bin iyileşen olması iyiye işaret de olsa vaka sayısında ciddi bir yükselme mevcut.

Bazı ülkeler hala bu işi ne yazık ki ciddiye almamakta.Brezilya cumhurbaşkanı sağlık bakanını “evde kal” uyarısını yaptığı için görevden aldı! Bunun gibi insanlar hala bunun bir şaka olduğunu düşünüp ciddiye almıyor. Bu yüzden lütfen tedbirli olalım.

BUGÜN GÜNCEL VAKA SAYISI VE VEFAT SAYISI KAÇ?

Bugün yapılan açıklamalara göre sonuçlar aşağıdaki gibidir.

Test sayısı:40.270
Vaka sayısı:4.353
Vefat sayısı:126
İyileşen sayısı:1.542

Bununla beraber toplam rakamlar ise aşağıdaki tabloda.

Test sayısı:558.413
Vaka sayısı:78.546
Vefat sayısı:1.769
İyileşen sayısı:8.631

Sağlık bakanı Dr. Fahrettin Koca`dan açıklamalar,

İyileşen hasta sayımız yakında 10.000’in üzerine çıkacak. Yatan hasta sayısı ile taburcu edilen hasta sayısı arasında denge oluşmuş durumda. Vaka sayısı artış hızı beklediğimiz şekilde azalıyor. İki gücümüz var: Tedbir, tedavi. Gücümüzü kullanalım.

Dr.Fahrettin Koca

Yazarın yorumu;

Günlük vefat haberimiz iki gündür 100`ün üstünde bu bizi fazlasıyla üzmekte. Bu rakamın plazma tedavisi ile biraz daha düşeceğini tahmin etmekteyiz. Yapılan teste karşın vaka sayısında düşme mevcut. Bu oranın düşmesi güzel bir ayrıntı. İyileşme rakamlarımız da bizim için güzel bir detay.

Sayın bakanımızın dediği gibi iyileşme rakamımız 10 bine yaklaştı. Tabi ki bu rakam iyide olsa evde kalalım hasta olmayalım.

www.mikailemreergun.com.tr

Mikail Emre Ergün

Merhaba ben Mikail. Birçok blog sitesi yönettim ve bu işlere meraklı biriyim. Hala öğrenciyim ve Düzce`de okumaktayım. Yazdığım makalelerde hem eğelenceyi hem size bilgi vermeyi amaçlıyorum. Bizimle kalın!

2 Comments

  1. Teşekkürler hocam bilgilendirici yazı için

    1. Yorumunuz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir