16 NİSAN KORONA SON DURUM!

Korona virüs ülkede yankılanmaya devam ediyor. Vefat sayımız çoktan bini vaka sayımız da çoktan 50 bini geçmiş durumda. Bize iki ümit veren detay bulunmakta birisi test sayısına vaka oranı diğeri ise iyileşme sayımız. Bugün iyileşen kişi sayısı kaç? Bugün test ve vaka sayısı oranı kaç? Bugün vefat sayımız kaç? Hepsi haberimizde.

SON RAKAMLAR!

Son rakamları Dr. Fahrettin Koca sosyal medya hesabında aşağındaki gibi açıkladı;

Test sayısı:40.427
Vaka sayısı:4.801
Vefat sayısı:125
İyileşen sayısı:1.415

Toplam rakamlar da aşağıdadır.

TEST SAYISI 500 BİNİ GEÇTİ!

Test sayısı:518.143
Vaka sayısı:74.193
Vefat sayısı:1.643
İyileşen sayısı:7.089

GÜNLÜK TEST SAYISI 40 BİN OLDU!

Bununla ilgili Dr.Fahrettin Koca`nın açıklamarı;

Günde 40.000 test hedefini aştık. Vaka sayısında artış öngörülebilir düzeyde kaldı. Yoğun bakım desteğine ihtiyaç duyan hastalarda seyir kontrol altında. Yeni iyileşen hasta sayımız 1.000’in üzerinde. İki gücümüz var: Tedbir, tedavi. Gücümüzü kullanalım.

Dr. Fahrettin Koca

Test sayımız artmasına rağmen olan vaka sayısı stabil ilerliyor. Vefat sayımız yüzü geçti bu bizim için bir kötü haber. İyileşme rakamlkarının bini geçmesi iyiye bir işaret. Virüs tahminlere göre bayramdan sonra bitmiş olacak tabiki bu bizlere bağlı. Bu süreçte evde kalalım. Geceğimiz için, sağlığımız için evde kal TÜRKİYE!

www.mikailemreergun.com.tr

Mikail Emre Ergün

Merhaba ben Mikail. Birçok blog sitesi yönettim ve bu işlere meraklı biriyim. Hala öğrenciyim ve Düzce`de okumaktayım. Yazdığım makalelerde hem eğelenceyi hem size bilgi vermeyi amaçlıyorum. Bizimle kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir