14 NİSAN KORONA SON DURUM!

Korona ülkemizde ne yazık ki can almaya devam ediyor. Bu süreçte önemli önlemler alsak da can kaybı oranını düşüremiyoruz. Toplam vaka olarak dünyada 9. sıraya yükseldik. Vefat sayımız da günler önce bini geçti.

Peki şuan güncel durum nedir?

Test sayısı:33.070
Vaka sayısı:4.062
Vefat sayısı:107
İyileşen sayısı:842

Toplam rakam ise aşağıdaki tabloda;

Test sayısı:443.626
Vaka sayısı:65.111
Vefat sayısı:1.403
İyileşen sayısı:4.799

Sayıyı sizlere hızlı sunmaya çalışıyoruz. Birazdan fazla gecikiyoruz bu durum için üzgünüz ve hızımızı arttırmaya çalışıyoruz.

Rakamlara gelecek olursak da iyileşme oranımız gitgide artıyor ve bu güzel bir şey yakın süreçte bunun binlere dayanacağını söylememiz yanlış olmaz herhalde.

Sağlık bakanımızın açıklamalarından bir kesit ise aşağıdadır;

Vaka sayısı artış hızı, test sayısındaki artışa rağmen sabit kalma eğiliminde. Şifa bulan hasta sayısı giderek büyüme gösteriyor. Solunum desteği ve yoğun bakım ihtiyacında artış hızı düşük seyrediyor. İki gücümüz var: Tedbir, tedavi. Gücümüzü kullanalım.

Dr. Fahrettin Koca

Tedbir konusunda bizim yapabileceğimiz çok şey var ve bunlara uyunuz. Hijyen ve temizlik başta gelmek üzere sosyal mesafeye uyalım. Sağlıklı kalalım hayatta kalalım.

Bu ve benzeri makaleler burada daima takipte kalın!

www.mikailemreergun.com.tr

Mikail Emre Ergün

Merhaba ben Mikail. Birçok blog sitesi yönettim ve bu işlere meraklı biriyim. Hala öğrenciyim ve Düzce`de okumaktayım. Yazdığım makalelerde hem eğelenceyi hem size bilgi vermeyi amaçlıyorum. Bizimle kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir